لوگو سایت

برنامه ارتش اسرائیل برای حمله به رفح/ زمان عملیات لو رفت؟


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، روزنامه «هاآرتص» بامداد یکشنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد تاریخ اجرای عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در رفح هنوز مشخص نشده است.

هاآرتص در گزارشی نوشت که اظهارات مقامات تل‌آویو درباره احتمال حمله به رفح ممکن است حماس را برای دستیابی به توافق آزادی اسرای صهیونیست تحت فشار قرار دهد.

این روزنامه با بیان اینکه مذاکرات درباره توافق آزادی اسرا در پشت پرده ادامه دارد، مدعی شد: «اسرائیل از حماس می‌خواهد بر اساس تفاهم پاریس پیش برود».

هاآرتص ادامه داد: «اسرائیل هنوز با مصر به توافقی بر سر جزئیات مقابله با تونل‌هایی که از خاک این کشور به نوار غزه می‌گذرد، نرسیده است».

شامگاه شنبه بود که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گفت که عملیات زمینی ارتش این رژیم در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه احتمالاً ظرف دو هفته آینده آغاز می‌شود.

شبکه کان نیز گزارش داده که به واسطه درخواست مصر و آمریکا، عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در رفح پس از تکمیل «تخلیه گسترده» ساکنان از شهر و پس از توافق تل‌آویو و قاهره درباره فعالیت ارتش این رژیم در مناطق مرزی بین غزه و مصر معروف به محور صلاح‌الدین آغاز می‌شود.

رژیم صهیونیستی در حالی چنین عملیاتی را در سر می‌پروراند که بیش از یک میلیون فلسطینی از جنایات اخیر این رژیم به این شهر مرزی پناه برده‌اند.

از سوی دیگر، «دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس بامداد یکشنبه ضمن اشاره به پناه گرفتن نیمی از جمعیت غزه در رفح، گفت که از برنامه ارتش رژیم صهیونیستی برای حمله به این منطقه بسیار نگران استمنبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه