لوگو سایت

آمریکا حق دخالت در انتخاب رئیس جمهور لبنان را ندارد


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شیخ « محمد یزبک » در مراسمی در شهر بعلبک در شرق لبنان، گفت: ما در لبنان، امروز برای انتخاب رئیس جمهور دست یاری به سوی سایر جریان ها دراز می کنیم. معتقدیم آمریکا یا گروه هایی که معتقدند اسرائیل دشمن لبنان نیست، حق انتخاب رئیس جمهور برای این کشور را ندارند.

رئیس هیات شرعی حزب الله تاکید کرد: ما خواستار انتخاب رئیس جمهوری هستیم که از لبنان و نیز حاکمیت و استقلال آن دفاع کند.

وی خاطرنشان کرد: مطرح کردن موضوع سلاح مقاومت در شرایط کنونی، غیر قابل قبول است.

پیشتر نیز شیخ « علی دعموش » نایب رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با تاکید بر تداوم حمایت مقاومت از مردم نوار غزه و منصرف نشدن از آن به هر قیمتی، اعلام کرد: دشمن امروز علیرغم همه تجاوزات و وحشیگری‌هایی که در غزه و لبنان انجام می‌دهد، در همه سطوح در تنگنای بسیار شدیدی قرار دارد.

دعموش افزود: دشمن هنوز نتوانسته نبرد را حل و فصل کند و در نتیجه استواری و صلابت مقاومت، به دستاورد روشنی در آن دست نیافته است. دشمن در عرصه سیاسی و نظامی نیز به خاطر پیچیدگی‌های سیاسی داخلی و خارجی درحال دست و پا زدن است.

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد: دشمن باید درک کند که ادامه تجاوز به لبنان و کشتار غیرنظامیان و امدادگران نه رژیم صهیونیستی را از زیر ضربات مقاومت خارج می‌کند و نه شهرک نشینان را به شهرک‌های شمال (سرزمین های اشغالی) باز می‌گرداند. همچنین تداوم تجاوزات، ناتوانی و عدم دستیابی به اهداف آنها را جبران نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: رژیم اسرائیل علیرغم وحشیگری و جنایت، ضعیف‌تر از تار عنکبوت باقی خواهد ماند.

حزب‌الله لبنان در چند ماه گذشته در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه و نسل‌کشی فلسطینی‌ها در این منطقه، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک‌نشین در این مناطق شده است.

تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های نزدیک مرزهای لبنان خارج شده‌اند.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه